Spędzam ostatnio więcej czasu na zewnątrz i zaobserwowałam, że psy pozostawiane są na balkonie…. Ujadają z nudów lub właśnie to jest ich zajęcie.( Jeżeli właścicielom wydaje się, że bronią dobytku, to obalam tezę, bo szczekają najczęściej na inne psy lub rzeczy które je irytują :-). Właśnie, czy to nie jest dziwne, że szczekają na swój gatunek, czyli inne psy ? No to mniej więcej tak wygląda jakby ktoś siedział na balkonie i wrzeszczał na każdego przechodnia…normalne?…Hmm raczej nie…..

Co normalnie pies ZRÓWNOWaŻONY robiłby w takiej sytuacji siedząc / leżąc na balkonie? NIC! Właśnie taka jest różnica. Że pies niezrównoważony szczeka ( ok, terytorialny czasem też ale ma powód!). Niezrównoważony/strachliwy po prostu szczeka, w sumie co innego może zrobić?

Miejsce psa jest wewnątrz domu lub w ogrodzie, ale na pewno nie na balkonie. Biedy PIES BaLKONOWY siedząc na balkonie nakręca się na …”COŚ”….niepotrzebnie. No właśnie na co ?

Bardzo mi przykro że właściciele „czegoś” nie dostarczają swemu psu. Być może spacerów, a może zabawy, może miłości, albo po prostu czasu!!! Bo w sumie zamiast wyjść na spacer, jak pies posiedzi 4 godziny na balkonie to chyba OK ? No chyba nie….

W Kanadzie można składać petycje do organizacji która zajmuje się właśnie sprawą pozostawianych psów na balkonach. W Polsce? Specjalnie nikt się tym nie przejmuje. No może sąsiedzi, którzy zdenerwowani zadzwonią po straż lub policję bo szczekanie doprowadzi ich do szału.

Komuś może się wydawać że przecież balkon jest zadaszony i nic psu się tam nie dzieje. Dodajmy że lata bywają na prawdę gorące, a taki balkon to jak samochód, szybko się nagrzewa….więc ktoś musi być pozbawiony wyobraźni żeby zamykać psa na balkonie!!!

Co więcej, male psiaki są w stanie wypaść z balkonu!!!!! I obrażenia takiego psa często są bardzo ciężkie!!!

Dlatego, zapraszajmy psa na balkon jak na tym balkonie siedzimy i potrzebujemy towarzystwa. Pies będzie czuł się pewniej, my zadbamy o jego bezpieczeństwo i poczucie równowagi a historia siedzenia na balkonie nie będzie traumatycznym wydarzeniem dla nikogo 🙂 .