Tagi

,

Małe duże , śliczne , brzydkie, młode , stare.Wszystkie potrafią gryźć. Nawet najsłodszy,najfajniejszy i najładniejszy piesek, sprowokowany może ugryźć.

Psy gryzą reakcja na „coś”. Tak więc nigdy nie gryzą bez przyczyny.Jeżeli pies znajdzie się w stresującej dla niego sytuacji, może ugryźć w obronie własnej lub swego terytorium.

Psy gryzą ponieważ są wystraszone lub zaskoczone. Mogą ugryźć ponieważ czują się zagrożone. Mogą ugryźć ponieważ chcą ochronić coś ważnego dla nich, jak na przykład szczeniaki, jedzenie czy zabawkę.

Mogę też ugryźć, ponieważ nie czują się dobrze. Mogą być chore lub ranne, z tego powodu mogą chcieć być pozostawione w spokoju.

Psy mogą również podszczypywać podczas zabawy, nawet jeżeli jest to dla nich świetna zabawa, dla ludzi może być niebezpieczne.Dobrym pomysłem jest unikanie zabawy w przeciąganie, szarpanie się z psem.Takie zabawy powodują ekscytację u psa co może spowodować podszczypywanie lub ugryzienie przez psa, które mogą prowadzić do ugryzienia.

Socjalizacja, to jeden z dobrych sposobów na to, aby pomoc zapobiec ugryzieniom. Socjalizacja psa pomaga psu, czuć się swobodniej w różnych sytuacjach.

Zapoznając psa ( szczeniaka) z różnymi ludźmi i zwierzętami pozbawiamy go stresu w podobnych sytuacjach w starszym wieku.

Istotne jest też używanie smyczy w miejscach publicznych, aby w pełni móc kontrolować psa.

Nauczenie siebie i dzieci, kiedy można, i kiedy, i jak podchodzić do psa jest bardzo ważne by uniknąć ugryzienia.

Informacja, jest najlepszym sposobem na to, aby uniknąć pogryzienia przez psa.