Tagi

, , , ,

Różni ludzie czytają moje artykuły. Ci co maja psy i Ci co maja koty :-), i jeszcze Ci którzy maja KOTA na punkcie psów ( jak ja 😛 ). Zdarzają się też Ci, którzy będą mieć psa w przyszłości ( albo tylko maja taki plan).

Wiec o co chodzi z tym właścicielem psa? Kto to taki?

To taka osoba która : adoptowała, kupiła czy dostała psa. Kropka? Nie tylko. Zależy z której strony na to spojrzymy….

Jeżeli z tej StRONY : To właściciel to też taka osoba która: NIE OGARNIA WŁASNEGO PSA, NIE INTERESUJE się WŁASNYM PSEM, JEST na ZAWSZE  PRZYPISANA/Y do konkretnego PSA ALE NA TYM SIĘ KOŃCZY. Specjalnie nie intercesją go nowinki dotyczące psiego świata. Specjalnie nie interesuje go, czy pies zjadł i co zjadł. Czy wyszedł na spacer ( a kto psa wyprowadza na wsi ?? albo jak ma ktoś własny ogród??? a kto by w ogule po nim sprzątał!!!!!????)

I jeszcze można popatrzeć na to z innej strony: kupiłam takiego psa bo bardzo mi się podobał. Ale ……..okazało się że nie daję rady.I wstyd mi się przyznać. W końcu wzięłam  psa i przecież nie oddam go do schroniska! Pies jest bardzo ruchliwy a ja pracuję i specjalnie nie mam dla niego czasu :-(. Zniszczył mi nowe buty…i książki…Rodzina daleko, znajomi pracują, ja wracam zmęczona/y do domu i wychodzimy na krótki spacerek bo PADAM. A jeszcze trzeba posprzątać bo OCZYWIŚCIE załatwił się w domu !!

I w sumie pies w takiej atmosferze dorasta do roku …..potem jest starszy…spacery się zdarzają dłuższe, czasem, czasem w weekend….a czasem nie….

Bo w sumie co trzeba zrobić być porządnym właścicielem psa ? Tych obowiązków wcale nie jest tak wiele. Tylko trzeba wyczuć moment kiedy bierzemy psa, czego każdemu życzę :-)!

cz.I