Tagi

, ,

Mały zwinny, wysportowany z niewiarygodnymi umiejętnościami!

Kto to taki ? Norweski Pies Lundehund!

Piesek mały, prostokątny i bardzo zwinny. Z grupy szpiców. Selekcjonowany pod kątem umiejętności , których nie posiadają  inne rasy.

Charakteryzuje się na przykład sześcioma palcami przy każdej ze stóp! Ma bardzo giętkie połączenia ramion. A jego niewielkie uszy, poruszają się w sposób, w jaki inne rasy psów poruszać nie potrafią.

Ten norweski piesek jest bardzo przyjazdy w stosunku do ludzi. Uwielbia się bawić z człowiekiem.Nie jest agresywny.

Jest bardzo inteligentny, i z łatwością można nauczyć go agility. Jest również cenionym psem myśliwskim.

Opisane wcześniej umiejętności na tym się nie kończą! Pies potrafi skręcić głowę o 180 stopni!! Taka umiejętność pomaga mu w łowieniu ptactwa 🙂

Ta ciekawa rasa, powstała na arktycznej Norweskiej wyspie, po to aby przynosić żywe ptactwo z wertykalnych klifów.

Aby umożliwić psu wspinanie się lub schodzenie z klifów, została zachowana naturalna budowa psa podczas jego rozwoju.

Mam tutaj na myśli szósty palec i bardzo obrotową szyję…..

Ponadto piesek ze względu na swój rozmiar, jest też lekki. Waży zaledwie 6- 9 kilogramów.

Biorąc szczeniaka, musimy być jednak świadomi, że  nauka czystości w domu może stanowić problem….Pieski są bardzo szybkie…załatwiają potrzeby w najmniej oczekiwanym momencie co nie jest łatwe do przewidzenia. Dlatego należy rozpatrzyć różne rodzaje pozytywnego szkolenia które pomoże nam nauczyć psa załatwiania się po za domem.

Pies, mimo tak pozytywnej ogólnej charakterystyki bywa uparty. W szczególności kiedy damy mu wejść sobie na głowę i nie będziemy trzymać się żadnych zasad. Pies całkowicie przejmie dowodzenie.

Pamiętajmy również o tym aby go socjalizować od szczeniaka. Brak socjalizacji będzie skutkowała uciążliwym szczekaniem. A brak dyscypliny będzie przysparzała nam problemy.

Pamiętajmy też że rozmiar pieska jest mały, co nie oznacza że wystarczy mu mała ilość ruchu. Absolutnie nie!Pies potrzebuje sporo ruch.