Tagi

Żyjemy w czasach kiedy psy traktujemy jak część naszej rodziny. Nie tylko mieszkają pod naszym dachem, ale często śpią w jednym łóżku, naszym 😀 .Chorują również  na choroby podobne do naszych…Spędzają z nami każdą chwilę, uprawiają sporty, czy po prostu wypoczywają z nami na wakacjach.

Kupując ( adoptując)  psa, musimy już posiadać obrożę i smycz. To dwie rzeczy, które są  niezbędne, aby móc wyjść z naszym pupilem na spacer , czy chociażby na wizytę do weterynarza.

No właśnie, a czy musi być obroża przy np. Kaukazie czy Mastifie Tybetańskim? One są takie silne i duuże! Nie lepsza kolczatka?kolczatka-nie Właściwie to co to jest ta kolczatka? I po co się jej używa? Żeby pies nie ciągnął? Poważnie?Czyli mam rozumieć że jak psu ściągniemy kolczatkę to po prostu sobie pobiegnie i nie wróci? Bo sporo na kolczatce ciągnął to nie będąc uwiezionym, po prostu będzie korzystał z wolności, tak?  A my stwierdzimy, że pies nie jest posłuszny.

To może obroża zaciskowa?bef884574d032b4e4915ce12f4095717 obroza-metalowa-zaciskowa-grubaJaka jest różnica miedzy kolczatką a obrożą zaciskową?

Jak sama nazwa wskazuje, obroża zaciskowa zaciska się wokół szyi.A kolczatka, zaciska się i ” kłuje”. Fajnie co? Nie próbowałam, ale wydaje mi się, że musi to być mało przyjemne jak idziemy z naszym ” kumplem” na spacer, i zakładamy mu coś takiego.

Obroża elektryczna.Super! Dla mnie to jest cios poniżej pasa od nas dla psa :-(. Moje zdanie, wiec śmiało proszę podawać argumenty za, tego typu obrożą. Dla mnie to stek bzdur! I brak pracy z psem dotycząca posłuszeństwa. Jest inna strona medalu, jeżeli wybraliśmy rasę, z którą sobie nie radzimy….no cóż….nikt nie prosił żebyśmy wybierali psa sprawniejszego od nas fizycznie i psychicznie………250-M-TrainerSzelki?

b_21365

 

To raczej nie, przynajmniej na spacery nie. Bo psu pracującemu jak najbardziej się przydadzą. Ale nie wydaje mi się że 90% psów, które spotykam w parku to psy pracujące. A wiec skąd się to bierze? Wracamy do punku wyjścia. Nie ogarniamy psa przy chodzeniu, BO CIĄGNIE. Rozumiem starszą Panią, ale 20- latkę mającą YORKA na szelkach? Bądźmy fair w stosunku do siebie. Tak, psu nie jest wygodnie jak ciągnie w obroży, zgadzam się. Ale czy coś zrobiliśmy aby nie ciągnął i ładnie chodził na smyczy? abo chociaż nie ciągnął? Szelki nie rozwiązują problemu ciągnięcia. Pomagają nam „ogarnąć psa”.Ale dziękuję za takie „ogarnianie”. Pies czuje się jak marionetka! Nie zatrzymuje się na szyi, ale w pachwinach……Ale jasne, nam jest wygodniej…..bo możemy STEROWAĆ psem….

Może najpopularniejsze ( może nie, ja je uwielbiam), parciane obroże. Na zatrzask lub zapięcie. Osobiście wolę na zatrzask. Łatwe do utrzymania w czystości i szybkie do założenia psu.

632089882f1bd5f1med b_15868

To co z tą obrożą?

Obroży mamy pod dostatkiem. Najprostsze jesteśmy w stanie kupić nawet w sieci  hipermarketów. Ale jaka jest najlepsza ???

Parciana, skórzana, sznurkowa, elektryczna, jaka????? No właśnie jaka ta obroża powinna być? Czy to zależy od wielkości psa?

Pomyślmy najpierw jak jej chcemy używać. A może czy psu w niej będzie wygodnie  :-).