Po co? Jesteś hodowcą? Szukasz kasy? Chcesz uszczęśliwić psa lub siebie? Nie tędy droga!!

Suka NIE MUSI mieć szczeniąt!!Kto powiedział że MUSI ???Weterynarz??? Czasami się zdarzy że tak powie…w szczególności ten z małego miasta ( słyszałam opowieści ). Z dużego, mało prawdopodobne. Chyba że nigdy nie odwiedził schroniska….. W dużym mieście. Schronisko jest przepełnione psami, szczeniakami! Fajnie?? NIEEEEEEEE. Z hodowli rejestrowanej w ZKWP behawiorysta czasami musi pracować ze szczeniakiem, bo hodowca nie zadbał o pewne sprawy dotyczące wychowania…zdarza się …..

A więc po co nam te szczeniaki?Jak dla kasy to nie jest legalne! Jak dla samego faktu posiadania szczeniaków przez sukę, to teoria nie ma żadnych podstaw praktycznych!

Też mam sukę retrievera. Często słyszę czy będę mieć szczeniaki. Jasne, fajnie było by mieć 12 lub 10 szkrabów ( tyle najczęściej mają retrievery). Pracuję z psami, więc dlaczego nie 🙂 ? Są takie …….słodkie  😛 .  Ale wyrastają z tego….choć zawsze je kochamy i podchodzimy do nich jak do szczeniaczków nawet jak mają 10 lat 🙂 .

Taki  dog niemiecki mając 2 lata nie będzie ważył już 12 KG a ponad 60KG!!

I chociaż dogi nie rodzą się w miotach 10 szczeniaków, to liczba 6 nie jest mała. Tym bardziej, że trzeba je wszystkie zaszczepić, nakarmić i mieć miejsce spokojne dla matki i jej maluchów. Po co? Wszystko po to żeby pieski były zdrowe i zrównoważane. Bo kto chce mieć szczeniaka z problemami? I tak większość nie ma czasu na ich wychowanie …..

Psy od prawdziwego hodowcy, w późniejszym okresie, nie będą sprawiały ogromu  problemów związanych z zachowaniem, bo oczywiście jako szczeniaki będą broić  czego powinniśmy być świadomi 🙂 .

Dlatego NIE BĘDĄC HODOWCĄ i NIE POSIADAJĄC wymaganych uprawień, NIE ROZMNAŻAJMY suk! Nie tylko IM wyjdzie to na dobre ale i szczeniakom :-). Dziękuję!