Tagi

, , , ,

Piesek jak maskotka? Nikogo nie dziwi że labradoodle zakorzenił się na dobre w australijskich domach.
Pies stworzony jako hypoalergiczny, przewodnik dla ociemniałych. Powstał dzięki skrzyżowaniu pudla i labradora retrievera.Hybryda stworzona przez Królewskie Stowarzyszenie dla Niewidomych w Australii.
Rezultatem tej krzyżówki jest pies wysoce inteligentny i towarzyski, nadający się na psa przewodnika ale również na psa rodzinnego.

Ponadto jest bardzo oddany rodzinie i przyjacielski w stosunku do innych psów.
Niektóre labradoodle są jak pudle. Inteligentne, powściągliwe i ciche. Sierść musi być trymowana w tej wersji hybrydy.Natomiast jeżeli chodzi o pozostałe labradoodle, mają one więcej cech labradora. Są awanturnikami i powolnie dojrzewającymi psami.

Szata tych psów w założeniu miała nie linieć (tak jak u pudli) ale plan w wersji psa, który przejął więcej genów z labradora, niestety nie spełnił się. Ponadto pies nie jest hypoalergiczny. Co również było założeniem podczas tworzenia hybrydy.

Psy występują w trzech rozmiarach. Standardowy, średni i mały. Co po części odpowiada wielkości pudli.

Trzeba pamiętać o tym że najczęściej te psy są bardzo żywiołowe i mimo tego, że są przyjacielsko nastawione do otoczenia. Przez swoją impulsywność mogą być zbyt żywiołowe.

Hybryda jest bardzo inteligenta, co świadczy o tym że muszą mieć odpowiednią stymulację psychiczną i fizyczną. W innym wypadku mogą stać się niszczycielskie.

Mimo tego że hybryda nie jest jeszcze uznana rasą. Związek Labradoodle w Australii i USA stara się o uznanie jej..