Tagi

, , , , , , , , ,

Kochamy nasze psiaki nad wszystko i traktujemy je jak rodzinę. I wszystko prawidłowo, do momentu, kiedy zaczynamy częstować je jedzeniem, którego NIE powinny jeść. I wcale nie dlatego że mogą przytyć, ale dlatego że szczególne składniki jedzenia lub jedzenie samo w sobie może być niebezpieczne.

Wiadomo że każdy rozpieszcza swojego psa i chce mu jak najbardziej dogodzić. Myślę że w szczególności dotyczy to jedzenia. Bardzo ważne jest aby wiedzieć czego i dlaczego psy nie powinny jeść.

AVOKADO zawiera persin, który jest alergenem. W dużej ilości może być toksyczny.

ALKOHOL piwo, i każdy wyżej procentowy  napój alkoholowy jest tak samo szkodliwy dla psiej wątroby i mózgu jak w przypadku ludzi. Ale niestety na psach skutek jest bardziej niebezpieczny, ponieważ jego mniejsza dawka jest bardziej toksyczna. Po spożyciu alkoholu u zwierzęcia mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zmiany w funkcjonowaniu  układu nerwowego, osłabienie odruchów, zmiana zachowania.W gorszym przypadku dochodzi do utraty przytomności ,śpiączki a nawet zatrzymania akcji serca. Już niewielka ilość alkoholu powoduje  wymioty, biegunkę, depresję, problemy z ruchem i oddychaniem, śpiączkę a nawet śmierć! Czym mniejszy pies tym większy skutek.

CEBULA I CZOSNEK w każdej formie.Cebula zawiera toksyczną substancję tiosiarczan sodu, który może doprowadzić do anemii. jest także czosnek, jednak jako że jest mniej szkodliwy , możemy go znaleźć w niektórych pokarmach dlazwierząt. Maleńkie dawki, pewnie nie zrobią takiego zniszczenia w organizmie psa, ale jedzenie w dużej ilości raz, lub często w małych ilościach może spowodować zatrucie u psa. Symptomy anemii, to również osłabienie, wymioty,brak zainteresowania jedzeniem i problem z oddychaniem.

KAWA HERBATA I INNE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE KOFEINĘ spożycie przez psa w dużych ilościach kofeiny może być fatalne.I niestety nie ma na to żadnego antidotum. Symptomy które mogą wystąpić przy zatruciu to niepokój,kołatanie serca, drżenie mięśni, drgawki czy krwawienie. Dodatkowo, kofeinę możemy znaleźć w kakale, czekoladzie,koli, napojach stymulujących jak RED BULL.

WINOGRONA I RODZYNKI nie zostało wyjaśnione dokładnie dlaczego, ale  rodzynki i winogrona mogą spowodować uszkodzenia nerek. Nawet mała ich ilość może się przyczynić do poważnych problemów. Najlepiej unikać całkowicie rodzynek czy winogron i trzymać je po za zasięgiem psa.

OWOCE z pewnością nie powinny być zbyt częstym elementem diety naszego psa. Duża ilość cytrusów powoduje wymioty, awokado jest toksyczne, zaś winogrona są dla tych zwierząt trujące.

MLEKO i PRODUKTY MLECZNE Dla szczeniąt mleko jest lekkostrawne, ponieważ posiadają enzym, który ułatwia im trawienie tego produktu który. Wiele dorosłych psów traci jednak tę zdolność i wtedy wypicie małej ilości mleka, może skończyć się biegunką. Pewnie czasami, szczególnie w upalny dzień, korci aby podzielić się lodem lub produktem mlecznym ze swoim psiakiem.Ale jeżeli by mógł , podziękowałby nam za ofertę….Produkty mleczne często powodują biegunkę i uczulenia.

ORZECHY MACADAMII psy nie powinny jeść orzechów macadamii ani produktów, które je zawierają. Już 6 , 8 orzechów macadamii może sprawić że nasz pies będzie się źle się czuł.Objawy zatrucia to drżenie mięśni, osłabienie lub paraliż tylnych kończyn, wymioty, podwyższona temperatura ciała i szybkie tętno.Czekolada + orzechy MACADAMII mogą doprowadzić do śmierci.

CDN.